Zkratky a značení objektivů | Tamron

Vysvětlivky pojmů objektivů Tamron. Dozvíte se jednoduše vysvětlení všech základních pojmů využívaných při popisu vlastností objektivů


 

Nízký rozptyl světla

Sklo pro větší objektivy
Ostrost

 

LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla a pomáhají redukovat barevnou vadu, tendenci světla různých barev dopadat v různých bodech ostrosti na rovinu filmu. Barevná vada snižuje ostrost obrazu, ale světlo s extrémně nízkým rozptylem má menší tendenci rozložit (tříštit) paprsek světla do barev duhy. Tato charakteristika umožňuje designérům efektivně vyvažovat barevnou vadu uprostřed pole (osové vady), což bývá problém zejména u velkých ohniskových vzdáleností (nastavení teleobjektivu do krajní polohy), a také mimoosové barevné vady (u okrajů pole), což se stává hlavně u malých ohniskových vzdáleností (širokoúhlé nastavení).


 

AD (anomální rozptyl světla) pro lepší barevnou kompenzaci

 

AD sklo je speciální optické sklo používané k dosažení přesnější kontroly barevných vad, a tedy ke zvýšení celkového výkonu objektivu. Sklo tohoto typu poskytuje abnormálně široké pásmo s odlišným rozptylem světla (hodnota rozptylu světla vztažena k určitému pásmu vlnových délek viditelného spektra) odpovídajícímu určitým vlnovým délkám. Kombinací AD členů z klasického optického skla s různými hodnotami rozptylu světla, rozptyly světla s pásmovými charakteristikami (rozptyly světla závislými na různých vlnových délkách) může být efektivně řízena kompenzace osových barevných vad u teleobjektivů (nebo zoomů v poloze tele) nebo laterální barevné vady u širokoúhlých objektivů(nebo zoomů na minimální ohniskovou vzdálenost) s běžnou optickou konstrukcí.


 

Speciální sklo pro vyšší výkon a lepší kompaktnost objektivů

 

XR sklo (Extra Refractive Index – s mimořádným indexem lomu) umí lámat světelné paprsky pod ostřejšími úhly, takže snižuje fyzickou délku objektivu, zatímco zvyšuje obrazový výkon pomocí minimalizace optických vad. Objektivy tak mohou být celkově kratší, kompaktnější a lehčí při stejných, či dokonce lepších optických parametrech oproti starším modelům. XR sklo je nákladnější než běžné sklo, přináší však zlepšení optického výkonu a umožňuje vznik nových objektivů s vynikajícím designem nesoucích právě označení XR. XR sklo díky své vynikající schopnosti lámat světlo umožňuje vývoj objektivů s kratším tubusem se stejnou světelností (hodnota clony), jakou mají objektivy s dlouhým tubusem – a to dokonce s menším průměrem objektivu. Díky tomuto principu Tamron zkrátil délku celého optického systému a vyrábí lehčí, kompaktnější objektivy se stejnou světelností. Poskytuje také větší rozsah ohniskových vzdáleností u objektivů, které jsou tak mnohem lépe přenosné a využitelné při snímání z ruky.


 

Hybridní asférické členy poskytující vrcholnou obrazovou kvalitu

 

Tamron používá několik hybridních asférických členů u objektivů 18-250mm, 17-50mm VC, 17-50mm, 28-75mm, 28-300mm (XR Di a VC) a dalších objektivů nesoucích označení Aspherical. Tato nová optika umožňuje dosáhnout vrcholné kvality obrazu a zároveň produkovat objektivy, které nabízejí obdivuhodné rozsahy ohnisek v úžasně kompaktním těle. Zdokonalováním těchto nejmodernějších technologií pro sériovou výrobu Tamron posunul kupředu stav optického designu a v podstatě eliminoval sférickou aberaci a distorze obrazu u sérií objektivů s vysoce výkonným zoomem. Díky efektivnímu použití hybridní asférické technologie může jeden člen nahradit skupinu několika čoček, aniž by se zhoršil výkon. Vznikají tak značně kompaktní objektivy s velkým rozsahem ohnisek, které poskytují vysokou úroveň kvality obrazu v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a při všech hodnotách clony. Díky použití unikátní výrobní technologie Tamron, a to v oblasti hybridních asférických členů (dříve bylo nutné použít skupinu několika čoček), nebylo nikdy dříve možné dosáhnout tak vysoké kvality a přitom zachovat kompaktnost výrobku.

 

XLD (Extrémně nízký rozptyl světla)

 

Objektivy s extrémně nízkým rozptylem světla (XLD). Optické prvky vyrobené ze speciálního prvotřídního skla umožňují návrhářům objektivů Tamron dosáhnout mnohem větší kontrolu nad potlačením chromatické aberace a velikosti barevné vady, tedy dvěma hlavními faktory, které omezují kvalitu obrazu snímků. V kombinaci s prvky LD slouží XLD prvky k dosažení sofistikované čočky, která zobrazí nejvyšší možný kontrast do těch nejmenších detailů a zabezpečí vynikající výkon objektivu v celé ohniskové vzdálenosti.

 

Super výkon pro náročné fotografy

 

Řada Tamron SP (Super Performance) je řada ultra výkonných objektivů navržených a vyrobených tak, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria požadovaná profesionálními fotografy a dalšími uživateli, kteří chtějí nejvyšší možnou obrazovou kvalitu. Hlavní a jedinou prioritou při konstrukci objektivů řady SP je nejvyšší možná kvalita a výkon v dané třídě, a to bez prioritního omezení cenou. Proto mají objektivy SP tak působivý design podtrhující jedinečné technologie, které se skrývají uvnitř. Řada SP patří k absolutní špičce a získala si skvělou pověst mezi uznávanými fotografy, kteří požadují jen to nejlepší.


 

Nová povrchová úprava eBAND
(Extended Bandwidth & Angular-Dependency)

 

Tato nová technika povrchové úpravy vyvinutá Tamronem využívá povrchovou úpravu pomocí nanotechnologie (1nm = 1/1,000,000mm) s ultra-nízkým indexem lomu, s rozměry menšími než vlnová délka viditelných světelných paprsků. Tato povrchová úprava spolu se sofistikovanými vícevrstvými povrchovými úpravami přináší velice dobré vlastnosti odrazů a odlesků světla, účinně snižuje nežádoucí výskyt záblesků a stínů na absolutní minimum, a tím zajišťuje ostré a jasné snímky. 
*eBAND povrchová úprava je použita pro model F004 (90mm).


 

Rozšířená BBAR povrchová úprava objektivů
Technologie: Klíč k dosažení nejvyšší kvality obrazu

 

Tamron používá techniky pokročilé vícevrstvé povrchové úpravy k potlačení odrazů a rozptylu světla na povrchu optických členů, které vedou ke snížení propustnosti světla, a za nepříznivých podmínek mohou způsobit záblesky a stíny na obrázcích, které snižují kontrast a mohou omezit kvalitu obrázku. BBAR (Broad-Band, Anti-Reflection) technika vícevrstvé povrchové úpravy také pomáhá zajistit nejlepší možné vyvážení barev pro živé a přesné barevné ztvárnění. Tamron vyvinul vlastní zdokonalenou verzi BBAR vícevrstvé povrchové úpravy, která úspěšně zvyšuje propustnost světla v obou vlnových délkách (delších i kratších) a použila ji do všech svých nejnovějších objektivů.Schéma konstrukce odolné proti vlhkosti

Konstrukce odolná proti vlhkosti

 

Konstrukce odolná proti vlhkosti pomáhá zabránit vniknutí vlhkosti do objektivu.
*Konstrukce odolná proti vlhkosti je použita u modelu A007 (24-70mm), A009 (70-200mm) a F004 (90mm).
 

Představení “VC”
Unikátní systém stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation)

 

Systém optické stabilizace VC od společnosti Tamron je založen na systému 3 cívek, kde řídicí cívky elektromagneticky aktivují skupinu VC čoček kompenzujících otřesy prostřednictvím tří keramických kuliček. Kompenzační čočky jsou v objektivu upevněny pouze těmito kuličkami, důsledkem čeho je dosažen jejich plynulý pohyb bez tření a odporu. Díky tomu pomáhá pořizovat stabilní záběry a vytváří dojem, jako by byl obraz doslova nalepen přímo v hledáčku fotoaparátu. Tato mechanická konstrukce je jedním z tajemství kompaktních objektivů Tamron. 
* Stabilizace obrazu VC je použita u modelů B005 (17-50mm), A007 (24-70mm/kromě bajonetu Sony), B011 (18-200mm), B008 (18-270mm/kromě bajonetu Sony), A20 (28-300mm), A005 (70-300mm/kromě bajonetu Sony), A009 (70-200mm/kromě bajonetu Sony) and F004 (90mm/kromě bajonetu Sony).

 

Vnitřní zaostřovací systém (IF)

 

Vnitřní zaostřovací systém (Internal Focusing) poskytuje fotografům několik praktických výhod. Jednou z nich je nehybný přední prstenec se závitem pro filtr, který usnadňuje umístění polarizačních a přechodových filtrů, a poskytuje tak snadnější ovládání. Délka objektivu se během zaostřování nemění. IF systém dosahuje co nejkratší minimální zaostřovací vzdálenosti (MFD) v celém rozsahu zaostřování. Systém navíc dodatečně zlepšuje optické charakteristiky v rozích obrazu, kde minimalizuje světelnou ztrátu a potlačuje vadu, která je závislá na pozici zaostření.


 

Zámek zoomu (ZL)

 

Mechanizmus zamknutí zoomu (Zoom Lock) je velmi praktickou funkcí, dnes již naprosto nutnou pro všechny fotografy závislé na zoom objektivech. Uzamknutí objektivu v nejkompaktnější (transportní) pozici poskytuje ochranu proti nežádoucímu vyjetí tubusu při jakémkoliv nošení fotoaparátu vybaveného objektivem. Objektiv je tak lépe chráněn a zároveň připraven k dalšímu použití.

 

Mechanizmus Multiple-Cam pro hladké stabilní zoomování a přesné zaostřování v celém rozsahu ohniskových vzdáleností

 

Výroba kompaktních, vysoce kvalitních výkonných zoom objektivů se stala skutečností teprve tehdy, když Tamron vylepšil konstrukci těla objektivu, která umožňovala stabilní a hladké vysunutí tubusu objektivu. Mechanizmus „Multiple Cam Zoom“ byl vyvinut designéry společnosti Tamron a zahrnuje několik přesných čoček vysoustružených do jediného cylindrického povrchu pomocí naprosto přesného automatického stroje. Tato klíčová součástka umožňuje snadné vysouvání a zasouvání tubusů zoomových objektivů a dovoluje dosáhnout poměrně kompaktních rozměrů v širokoúhlém nastavení a dodržet přesné vysunutí v nastavení teleobjektivu.

 

“Integrated Focus Cam” Design pro optimální vnitřní zaostřování

 

Vestavěný Focus Cam je přesná mechanická součástka, která optimalizuje koordinaci pohybu systému vnitřního zaostřování (IF) s mechanizmem Multiple Cam Zoom. Tento jedinečný Focus Cam zaostřovací komponent je navržen tak, aby zaručil hladké a přesné polohování vysoce sofistikovaných vnitřních elementů v objektivu a koordinoval je s odpovídajícím ovládáním vnějšího zoomu a zaostřování, které zahrnuje uživatelské rozhraní.

 

Vývoj technologií plastů

 

Kvůli nejvyššímu výkonu a odolnosti bez zvyšování hmotnosti Tamron často využívá speciální plastové materiály pro nejrůznější důležité mechanické součásti objektivů. Tamron vyvinul pokročilé vlastní metody pro výrobu těchto moderních polykarbonátových materiálů na velice vysoké úrovni, a opakované testy prokázaly jejich odolnost, trvanlivost a rozměrovou stabilitu v těch nejtvrdších podmínkách. Polykarbonát tohoto kalibru je materiál, který volíme pro výrobu vysoce přesných součástek, které vyžadují sílu a odolnost při hrubém používání.


 

Piezo Drive

 

Exkluzivní inovace z dílny Tamron, Piezo Drive (PZD), je moderní piezo motor automatického zaostřování (AF), který je založen na nejnovější technologii principu stálých vln. Využívá vysoko-frekvenční napětí pro otáčení keramických piezoelektrických elementů, což způsobuje rotační otáčení kovového hrotu rotoru. Rotor proto zaostřuje rychle, tiše a s velkou přesností. Generované ultrazvukové vlny, jaké jsou použité v inovativním PZD od Tamronu, mají řadu výhod. Motory jsou menší, lehčí, a také rychlejší a tišší než stejnosměrné motory, a tím se zvyšuje výkon AF. Ve srovnání se svými předchůdci tento systém umožňuje mnohem větší flexibilitu v designu čoček a snižuje celkovou velikost a hmotnost objektivu. * PZD je použit u modelu 18-270mm VC PZD (B008).


 

Ultrazvukový ostřicí motor

 

Ultrazvukový ostřicí motor USD (Ultrasonic Silent Drive) je důmyslným vylepšením automatického zaostřovacího systému Tamron. Už i tak mimořádnému zaostřování (AF) dodal rychlost a přesnost, která je potřebná pro zachycení každého okamžiku vysokorychlostní sportovní akce. Prakticky bezhlučný provoz uspokojí i náročné potřeby pro diskrétní fotografování. Vyspělá technologie motoru a nově vyvinutý software způsobí, že piezoelektrický keramický prvek vygeneruje dvě vysokofrekvenční ultrazvukové vibrace na stator motoru. To způsobí, že kovový rotor se otáčí pomocí odrazových vln, použije-li se napětí na konkrétní frekvenci. Tento pokročilý, elektronicky řízený systém automatického zaostřování je propojen s přesným spirálovitým ostřením, které pohybuje objektivem tak, aby byl vždy v úrovni zaostřovacího pole. Výsledek: pozoruhodná nová úroveň rychlosti automatického ostření AF, přesnost, hladkost a ticho. * Krokový motor je použit u modelu 18-200mm VC (B011).


 

Krokový motor

 

Pohon krokového motoru umožňuje jemné vyladění ovládání úhlové rotace. Protože pohání zaostřovací mechanismus přímo bez přechodné redukční převodovky, poskytuje také nádherně klidný výkon.

 

Sofistikované výrobní technologie Tamron

 

Výrobní procesy společnosti Tamron jsou certifikovány podle náročné normy ISO 9001, mezinárodně uznávaného důkazu té nejpřísnější kontroly kvality. Super výkonné objektivy Tamron se vyrábějí v továrně, která je pověstná svými schopnostmi, je široce respektována pro svou neochvějnou politiku produkce té nejvyšší kvality a úplného uspokojení požadavků svých zákazníků.

 

Záruka kvality Tamron a ochrana životního prostředí

 

Norma ISO

ISO je zkratka Mezinárodní organizace pro normy. Tyto mezinárodní normy zahrnují skupinu norem ISO 9000, které se vztahují k systému jakosti řízení, a ISO 14000 pro certifikaci environmentálního managementu, tj. managementu týkajícího se životního prostředí. Certifikace kontroly kvality a životního prostředí se vztahují ke všem výrobkům Tamron.

 

Životní prostředí

Tamron vždy aktivně vyjadřoval zájem o životní prostředí tím, že aktivně snižuje zátěž životního prostředí v pracovním provozu podle normy ISO 14001. Tamron od počátku podporuje politiku “Green Procurement“ pro zrušení škodlivých látek a podporuje pozitivní environmentální programy. V naší společnosti se zabýváme takovými otázkami, jako jsou úspora energie, snižování odpadních látek či recyklace pro snižování zátěže životního prostředí vznikající při výrobním procesu. Takové činnosti podporují vývoj vysoce kvalitních, kompaktních a k životnímu prostředí přátelských produktů, které uspokojí nároky zákazníků. Kromě toho od roku 2004 Tamron vydává zprávy „Environmental Reports“, kde informuje o své sociálně zodpovědné filozofii a postupech pro ochranu životního prostředí. Další informace naleznete na adrese: http://www.tamron. co.jp/en/envi/top/index.html.

 

Norma ISO 9001 Politika kontroly kvality

Zaručit spokojenost zákazníka produkcí vysoce kvalitních výrobků.

 

Norma ISO 14001 Filozofie environmentálního managementu

V souladu s filozofií korporačního managementu si společnost Tamron klade za cíl vytvářet a poskytovat výrobky a služby nejvyšší kvality, a uspokojovat tak požadavky zákazníků. Každý zaměstnanec společnosti Tamron je plně zavázán chránit životní prostředí na každé úrovni a v každém aspektu aktivit společnosti. V Tamronu jsme si vědomi svých občanských povinností.

 

Norma ISO 14001 Základy politiky ochrany životního prostředí

1. Dodržování legislativy vztahující se k ochraně životního prostředí
2. Zachovávání a ochrana přírodních zdrojů 
3. Prevence znečištění životního prostředí 
4. Neustálá podpora programu ochrany životního prostředí 
5. Podpora designu a výroby produktů přátelských k životnímu prostředí, napomáhající k ochraně životního prostředí 
6. Podpora environmentálního vzdělávání 
7. Zpřístupnění informací týkajících se životního prostředí veřejnosti

 
 
 
   
   
   
   
   
   

   

   
   
  Porovnat - 0 ks
   
   

   

   

   

    Kód Název produktu Vaše cena    
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Naposledy navštívené

   
   
   
   

   

   
      Kód Název produktu Vaše cena  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Košík
  0 položek
   
  0
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Přihlášení
   
    Registrace   Nové heslo
   
   

  Dodavatel Penta CZ s.r.o.

  Technické řešení © 2023 CyberSoft s.r.o.